Geny Vám prozradí, jakému sportu se máte věnovat, a pomůžou Vám překonat Vaše pohybové nedostatky.

Na základě genetické analýzy posoudíme Vaše rychlostní a vytrvalostní schopnosti a přizpůsobíme výsledku Váš trénink. Poskytujeme komplexní služby pro sportovce, běžnou populaci, ale i pro Vaše děti.

Připravili jsme pro Vás unikátní genetické vyšetření v kombinaci se sportovními balíčky. Obsahem jednotlivých balíčků je doporučení pro vhodné sportovní disciplíny, trénink, výživu, regeneraci a další.

Typ balíčku:

BASIC

Genetická analýza, která Vám prozradí, pro jaký druh sportu jsou Vaše geny vhodnější. Na základě výsledku vyšetření dostanete doporučení pro trénink pohybových schopností a výběr vhodné sportovní disciplíny.

  • Certifikát s výsledkem laboratorního vyšetření

  • Doporučení pro výběr vhodného sportovního zaměření

  • Tréninková doporučení na základě genetické analýzy

  • Cena - 1 800 Kč

BASIC - Child

Genetická analýza, která je určená pro Vaše dítě. Výběr sportovních talentů by měl začít především v útlém věku, a proto investujte do budoucnosti svého dítěte K výsledkům genetické analýzy, dostanete doporučení pro všeobecný rozvoj pohybových schopností Vašeho dítěte.

Věková hranice pro tento test se pohybuje od narození dítěte až do 15-ti let.

  • Certifikát s výsledkem laboratorního vyšetření

  • Doporučení pro výběr vhodného sportovního zaměření

  • Doporučení pro všestranný pohybový rozvoj dětí a mladistvých

  • Cena - 1 800 Kč

Pohyb a sportovní aktivity jsou nedílnou součástí moderního životního stylu a proto je při volbě typu tělesné aktivity velmi užitečné poodhalit své vlohy.

Váš sportovní rozvoj a fyzické možnosti jsou do značné míry podřízeny Vaší genetické výbavě.

Při výběru, kterému druhu sportovních aktivit se budete Vy nebo Vaše dítě věnovat by Vám mělo napomoci genetické vyšetření genu ACTN3, na základě kterého budete vědět, zdali jsou vaše svaly spíše určené pro vytrvalostní sporty anebo naopak jestli se více hodí k rychlostním a silovým sportovním odvětvím.

Výsledek vyšetření Vám také může napomoci při výběru a nastavení tréninkových režimů.

Co tvoří gen ACTN3?

Gen je zodpovědný za tvorbu svalové bílkoviny zvané alfa-actinin-3.

Tato bílkovina se podílí na svalové schopnosti vytvářet silné a opakované svalové kontrakce.

Jakým způsobem ovlivňuje gen ACTN3 sportovní výkony?

Každý z nás má na DNA úrovni dvě kopie genu ACTN3, přičemž vždy jednu kopii dědí od každého z rodičů. V genu mohou být jemné rozdíly.

Vědci našli v genu ACTN3 variantu, známou jako R577X, která mění způsob, jakým čte buňka instrukci genu ACTN3. Změna R577X způsobuje deficit svalové bílkoviny a v jeho důsledku jsou kontrakce svalových vláken sice pomalejší, ale za to vytrvalejší.

Co náš test umí?

Rychle, bezbolestně a relativně levně odhalí Vaše vytrvalostní nebo rychlostní dispozice. To je významný faktor pro sportovní rozvoj Vás nebo Vašich dětí.

Co náš test neumí?

Nehodnotí další faktory významné pro rozvoj sportovce - tělesná konstituce, psychická odolnost, vůle, u kolektivních sportů kombinační schopnosti, rychlost myšlení, periferní vidění atd.

V populaci se mohou vyskytovat jedinci, kteří mají 3 možné kombinace, přičemž každá varianta předurčuje sportovce k určitému druhu sportu.

R577X/ R577X: Máte variantu R577X přítomnou v obou kopiích genu ACTN3. Vědecká studie sportovců z australského institutu sportu (AIS), ukazuje, že tato kombinace je spojena s přirozeným sklonem k vytrvalosti.

WT/ WT: Nemáte variantu R577X ani v jedné kopii genu ACTN3. Absence R577X v obou kopiích genu ACTN3 je spojena s přirozeným sklonem k rychlostním sportovním aktivitám.

WT/ R577X : Máte variantu R577X přítomnou v jedné ze dvou kopií genu ACTN3. Tato kombinace se hodí pro vytrvalostní i rychlostní druhy sportu - týmové sporty.

Jak si mohu zjistit svoji genetickou dispozici?

Genetický test je prováděn z výtěru sliznice dutiny ústní, je tedy nebolestivý a velmi rychlý a jednoduchý na odběr materiálu.

Pro analýzu Vaší DNA tedy stačí zaslat stěr buněk bukální sliznice a vyplnit on-line objednávkový formulář.

V odběrové sadě, která Vám bude po objednání doručena, najdete instrukce pro odběr Vaší DNA.

(Genexone, upraveno)

REFERENCE

Erik Kimmel

Reprezentant ČR ve sjezdu horských kol
Trénink na základě analýzy DNA mi pomohl nasměrovat sportovní kariéru k novým cílům. Do náročné předsezonní přípravy jsem nastoupil s upravenými tréninkovými metodami, které posunuly moji celkovou přípravu na nejkvalitnější stupeň tréninku.

Jakub Mach

Závodník ve veslování a triatlonu
Vždy jsem chtěl zjistit pro jaký druh sportovních disciplín je můj genotyp vhodnější. Díky genetické analýze jsem zjistil, co jsem potřeboval a proto jsem se mohl zaměřit na lepší trénink a přípravu. Vyladil jsem ještě více detaily ve svém tréninku a má příprava je kvalitnější.